Zespół Szkoły i Przedszkola

w Mszanie Górnej

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Szkolne Koło Wolontariat 2020/2021

Wielkanocne kartki dla Mieszkańców DPS

Akcje charytatywne - Szkoła Podstawowa nr 118 im. Przyjaciół Mazowsza

Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas. Czas pełen miłości, nadziei i wiary, ale także życzeń i serdeczności. Dlatego, mimo panujących ograniczeń, postanowiliśmy przed Świętami Wielkiej Nocy przygotować i dostarczyć kartki świąteczne z życzeniami dla Mieszkańców DPS-u w Kasinie Wielkiej. Własnoręcznie wykonane kartki zostały przygotowane przez wolontariuszy-uczniów klas I-VIII, a następnie dostarczone na miejsce w Wielkim Tygodniu.

Dodatkową niespodzianką dla Mieszkańców była możliwość obejrzenia w świąteczne dni filmu z nagraniem przedstawienia pt. „Uśmiechnięta Święta”. Inscenizacja został przygotowana przez uczniów klasy II. 
Mamy nadzieję, że zarówno kartki, jak i obejrzane przedstawienie wywołają uśmiech i sprawią radość Mieszkańcom z okazji Świąt Wielkanocnych.

Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za włączenie się w tę akcję. Dobro powraca!

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.


UWAGA!!! UWAGA!!! UWAGA!!!

W myśl zasady, że „więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu” Szkolne Koło Wolontariatu „Pomocna Dłoń” pragnie po raz kolejny włączyć się w Akcję Pomocy dla Domowego Hospicjum w Wiśniowej.

Prosimy wszystkich chętnych (rodziców/uczniów) o dostarczenie wybranych artykułów wymienionych na zamieszczonym niżej plakacie do szkoły

najpóźniej do piątku (19 marca 2021r.).

Zebrane dary zostaną przekazane na ogólną zbiórkę organizowaną w niedzielę 21 marca 2021 r. w Parafii Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej.

Zachęcamy do udziału… Niech wielkopostny czas skłania nas do uczynków miłosierdzia względem chorych i potrzebujących.

Lista potrzebnych artykułów:Dobro wraca! – działalność szkolnego wolontariatu 2019/2020Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.


Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.

 

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.
Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.