Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
   29  września obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny sposób, a także uświadomić wszystkim, iż jej znajomość jest niezbędna w życiu codziennym. Koordynatorami akcji były panie Grażyna Miśkowiec i Marta Malarz.
   „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób. Specjalne komisje oraz patrole egzaminacyjne pod opieką nauczycieli przepytywały starszych kolegów i koleżanki oraz dorosłych.
   Przygotowanie do ŚDTM trwały kilka tygodni. Uczniowie w tym czasie przygotowywali plakaty, rekwizyty, a także ozdabiali szkołę tematycznymi dekoracjami.
   Jak się okazało, taka zamiana ról była często bardziej stresująca dla…dorosłych. Dzieci natomiast były niezwykle zmotywowane pełnieniem ważnej funkcji egzaminatora.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przeprowadzonej akcji