Super Matematyk w świecie finansów

15 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzę w zakresie ekonomii, księgowości, dokumentów i programów księgowych.

W tym dniu odbyło się spotkanie uczniów z panią Katarzyną Naporą oraz Panem Tadeuszem Wojtyczką. Nasi eksperci chętnie podzielili się fachową wiedzą, dzięki czemu uczestnicy zajęć uzyskali odpowiedzi na nurtujące ich pytania, m.in.: „Dlaczego płacimy podatki?”, „Jakie mamy rodzaje podatków?”, „Dlaczego ludzie boją się Urzędu Skarbowego?”, „Czy opłaca się zostać księgową lub informatykiem?”. Wiele radości sprawił moment, kiedy przyszedł czas, by przełożyć zdobytą wiedzę teoretyczną na praktyczną. Uczniowie wcielali się w rolę przedsiębiorców i musieli uporać się z „papierkową robotą”, np. wystawić fakturę.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu Szkoła Marzeń-Super Matematyk. Serdecznie dziękujemy zaproszonym gościom za przeprowadzenie interesującej prelekcji. Zainteresowanie tematem i aktywny udział w zajęciach pokazały, że dla uczniów zajęcia praktyczne to najlepszy sposób nauki poruszania się w świecie finansów.

Grażyna Miśkowiec

Ewa Jasica-Ociepka