ZESPÓŁ SZKOŁY I PRZEDSZKOLA W MSZANIE GÓRNEJ

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kazimierza Przerwy - Tetmajera oraz Gminne Przedszkole

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

PRZEDSZKOLE ZDALNIE - GALERIA

Jesteśmy Polakami i Europejczykami

Kto ty jesteś, Polak mały… - tymi słowa zaczyna się wiersz Władysława Bełzy pt. „Katechizm polskiego dziecka”, którego uczyły się starszaki z grupy Smerfy. Dzieci utrwalały wiedzę na temat symboli narodowych, poznawały ciekawostki historyczne o początkach państwa polskiego oraz związane z tym legendy. Ponadto poznały herb Gminy Mszana Dolna i wyszukiwały najpiękniejsze, a zarazem ważne miejsca w Mszanie Górnej. Dodatkowo przedszkolaki poznały nazwy krajów sąsiadujących z Polską, utrwalały wiedzę na temat innych krajów Unii Europejskiej: poznawały kulturę, wybrane budowle, symbole i utwory literackie.

 

We wszystkich działaniach swoje pociechy nieustannie wspierają rodzice. Zobaczcie efekty!

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.

Język angielski na odległość

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.

Uwaga! Konkurs wielkanocny rozstrzygnięty!

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „Ozdoby wielkanocne z odpadów” został rozstrzygnięty. Do organizatorek konkursu wpłynęło 6 ciekawych prac. Celem konkursu było wykonanie ozdoby wielkanocnej z tego, co trafiłoby do pojemników na odpady przeznaczone do ponownego przetworzenia. Liczył się pomysł, estetyka wykonania i dobra zabawa oraz możliwość rozwijania twórczości plastycznej poprzez rodzinne wykonanie pracy. Po naradzie jury postanowiło nagrodzić prace następujących uczestników konkursu:

I miejsce zdobyli: Szymon i Anna, Julia – przedszkole (wykonała również palmę wielkanocną), Adrian (przedszkole), Bartłomiej – kl. I, Łukasz - kl. V, Olga kl. II.

Na zwycięzców czekają nagrody po powrocie do szkoły! Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach!

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.

 

pani Małgosia i pani Paulinka

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.

pani Małgosia i pani Paulinka

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.

pani Małgosia i pani Paulinka

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.

pani Małgosia i pani Paulinka

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.

Grupa Kubusia Puchatka

Nasze maluchy wytrwale pracują w domu z rodzicami. Jak zawsze dzieciaki wykazują się kreatywnością i pomysłowością. Przekonajcie się sami!

pani Marysia, pani Ewelinka, pani Paulinka

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.

Kącik małego kucharza

Nasze przedszkolaki nie tylko uczą się w domu, ale także pomagają swoim rodzicom w kuchni. Dzieciaki zamieniły się w kucharzy i przygotowały różne pyszne potrawy. Efekty ich działań możemy sami zobaczyć. Przedszkolaki jesteśmy z Was dumni!

pani Marysia, pani Ewelinka, pani Paulinka

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.

Ruch to zdrowie

U nas każdy przedszkolak wie, że ruch to zdrowie. W związku z tym nikt nie traci czasu tylko aktywnie spędza czas na świeżym powietrzu. Zajrzyjmy, więc do naszych przedszkolaków.

pani Marysia, pani Ewelinka, pani Paulinka

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.

Na niebiesko dla autyzmu

2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Osoby z autyzmem odczuwają dyskomfort spowodowany hałasem, potrzebują odciąć się od całego świata.  Mają bardzo często nadwrażliwość słuchową i nie radzą sobie z różnymi dźwiękami dobiegającymi z otoczenia. Dzięki intensywnej terapii uczą się jak poradzić sobie z napotykanymi ograniczeniami, ale mimo tego ich codzienność bywa bardzo trudna. Solidaryzując się z osobami z autyzmem dołączyliśmy do akcji „Bądź niebieski”.

pani Małgosia i pani Paulinka

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.

Ogródek na parapecie

25 marca w środę nasze przedszkolaki dostały propozycję założenia wiosennego ogródka na parapecie. Ich zadaniem było posadzenie wybranego przez siebie warzywa i dbanie o nie każdego dnia przez podlewanie oraz nasłonecznianie. Oto efekty, sami zobaczcie!!!!

pani Małgosia i pani Paulinka

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.

W marcu jak w garncu

Nasze przedszkolaki miały nie lada zadanie. W poniedziałek 30 marca dzieci otrzymały propozycję wykonania pracy plastycznej według własnego pomysłu i dowolną techniką do znanego przysłowia „W marcu jak w garncu”. Poradziły sobie doskonale!

pani Małgosia i pani Paulinka

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.

pani Małgosia i pani Paulinka

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.