PRZEDSZKOLE ZDALNIE - GALERIA

Tak niedawno żeśmy się spotkaliśmy...

Niby tacy sami, a jednak inni

W minionym tygodniu nasze maluchy pracowały bez wytchnienia. Zajmowaliśmy się tematem dzieci z różnych stron świata oraz prawami dziecka. Prezentujemy efekty pracy przedszkolaków z grupy Kubusia Puchatka.

Jesteśmy Polakami i Europejczykami

Kto ty jesteś, Polak mały… - tymi słowa zaczyna się wiersz Władysława Bełzy pt. „Katechizm polskiego dziecka”, którego uczyły się starszaki z grupy Smerfy. Dzieci utrwalały wiedzę na temat symboli narodowych, poznawały ciekawostki historyczne o początkach państwa polskiego oraz związane z tym legendy. Ponadto poznały herb Gminy Mszana Dolna i wyszukiwały najpiękniejsze, a zarazem ważne miejsca w Mszanie Górnej. Dodatkowo przedszkolaki poznały nazwy krajów sąsiadujących z Polską, utrwalały wiedzę na temat innych krajów Unii Europejskiej: poznawały kulturę, wybrane budowle, symbole i utwory literackie.

We wszystkich działaniach swoje pociechy nieustannie wspierają rodzice. Zobaczcie efekty!

Język angielski na odległość

Uwaga! Konkurs wielkanocny rozstrzygnięty!

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „Ozdoby wielkanocne z odpadów” został rozstrzygnięty. Do organizatorek konkursu wpłynęło 6 ciekawych prac. Celem konkursu było wykonanie ozdoby wielkanocnej z tego, co trafiłoby do pojemników na odpady przeznaczone do ponownego przetworzenia. Liczył się pomysł, estetyka wykonania i dobra zabawa oraz możliwość rozwijania twórczości plastycznej poprzez rodzinne wykonanie pracy. Po naradzie jury postanowiło nagrodzić prace następujących uczestników konkursu:

I miejsce zdobyli: Szymon i Anna, Julia – przedszkole (wykonała również palmę wielkanocną), Adrian (przedszkole), Bartłomiej – kl. I, Łukasz - kl. V, Olga kl. II.

Na zwycięzców czekają nagrody po powrocie do szkoły! Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach!

Grupa Kubusia Puchatka

Nasze maluchy wytrwale pracują w domu z rodzicami. Jak zawsze dzieciaki wykazują się kreatywnością i pomysłowością. Przekonajcie się sami!

Kącik małego kucharza

Nasze przedszkolaki nie tylko uczą się w domu, ale także pomagają swoim rodzicom w kuchni. Dzieciaki zamieniły się w kucharzy i przygotowały różne pyszne potrawy. Efekty ich działań możemy sami zobaczyć. Przedszkolaki jesteśmy z Was dumni!

Ruch to zdrowie

U nas każdy przedszkolak wie, że ruch to zdrowie. W związku z tym nikt nie traci czasu tylko aktywnie spędza czas na świeżym powietrzu. Zajrzyjmy, więc do naszych przedszkolaków.

Na niebiesko dla autyzmu

2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Osoby z autyzmem odczuwają dyskomfort spowodowany hałasem, potrzebują odciąć się od całego świata.  Mają bardzo często nadwrażliwość słuchową i nie radzą sobie z różnymi dźwiękami dobiegającymi z otoczenia. Dzięki intensywnej terapii uczą się jak poradzić sobie z napotykanymi ograniczeniami, ale mimo tego ich codzienność bywa bardzo trudna. Solidaryzując się z osobami z autyzmem dołączyliśmy do akcji „Bądź niebieski”.

Ogródek na parapecie

25 marca w środę nasze przedszkolaki dostały propozycję założenia wiosennego ogródka na parapecie. Ich zadaniem było posadzenie wybranego przez siebie warzywa i dbanie o nie każdego dnia przez podlewanie oraz nasłonecznianie. Oto efekty, sami zobaczcie!!!!

W marcu jak w garncu

Nasze przedszkolaki miały nie lada zadanie. W poniedziałek 30 marca dzieci otrzymały propozycję wykonania pracy plastycznej według własnego pomysłu i dowolną techniką do znanego przysłowia „W marcu jak w garncu”. Poradziły sobie doskonale!