Wycieczka do Mszany Dolnej

22 września uczniowie klas IV-VII wraz z nauczycielkami Agnieszką Wcisło, Martą Malarz i Eweliną Płachczyńską-Struś wybrali się na wycieczkę do Mszany Dolnej.

Głównym celem wyjazdu był spacer na pamiątkowe wzgórze Grunwald (513 m n.p.m.). Wzniesienie to jest skąpo zalesione, ale ze szczytu mogliśmy podziwiać urokliwą panoramę Beskidu Wyspowego i okazałe widoki na Mszanę Dolną. Na szczycie znajduje się biały krzyż, który umieszczono dla uczczenia zwycięstwa nad Krzyżakami wojsk Polskich i Litewskich pod Grunwaldem.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był Park Miejski im. Rodziny hr. Krasińskich, który jest dawnym parkiem dworskim z zabytkowym starodrzewem.
W parku mogliśmy zobaczyć pomnik postawiony ku czci zamordowanych w okresie okupacji hitlerowskiej 1108 mieszkańców Mszany Dolnej, a także tablicę upamiętniającą katastrofę smoleńską.

W czasie wycieczki uczniowie pod kierunkiem nauczycieli uczestniczyli w zajęciach przyrodniczo-historycznych.

Zwieńczeniem wyprawy do Mszany Dolnej były zajęcia rekreacyjne na placu zabaw i zewnętrznej siłowni.