Zespół Szkoły i Przedszkola

w Mszanie Górnej

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Spis treści
Sukcesy naszych uczniów
Archiwum
Wszystkie strony

SUKCESY UCZNIÓW I PRZEDSZKOLAKÓW

Czy wiecie, że Wasi koledzy mają na swoim koncie spore sukcesy, z których możemy wszyscy się cieszyć? Jest nam niezmiernie miło, iż ich talenty objawiają się w licznych konkursach, przeglądach, festiwalach, a co najważniejsze, w różnych dziedzinach (muzycznej, sportowej, artystycznej, itp.).

2022/2023

Muzyczny sukces naszych uczniów!

16 grudnia 2022 r. w Limanowej odbył się II Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek "Gore gwiazda Jezusowi...".  Organizatorem była Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna "Zielony Zakątek" w Mordarce. Celem konkursu było między innymi upowszechnianie tradycji narodowej, kulturowej i regionalnej, przyzwyczajanie dzieci i młodzieży do dużej sceny i występów publicznych, promowanie młodych talentów oraz podtrzymanie tradycyjnego śpiewu kolęd i pastorałek.

Podczas występu uczniowie zaprezentowali wyjątkową polską kolędę „Wśród nocnej ciszy”, która powstała na przełomie XVIII/XIX wieku. Nasze „Zagórzańskie Słowiki” zdobyły II miejsce (na 24 zespoły).

Wszystkim, którzy zaangażowali się w jakikolwiek sposób w organizację wyjazdu, bardzo serdecznie dziękujemy!

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.

fot. fanpage na  Facebooku: Gmina Limanowa - bliżej Ciebie, Ewelina Płachczyńska-Struś
nagranie: Teresa Trybus

2021/2022

Szanowni Państwo!!!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zespół „Wesołe Nutki” reprezentowany przez uczniów z klasy 2 i 3 zajął III miejsceMiędzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek pod hasłem: „GORE GWIAZDA JEZUSOWI”. Natomiast uczniowie klas 5-7, zespół „Zagórzańskie Słowiki”, wyśpiewali i wygrali w tymże konkursie II miejsce.

Konkurs w formie on-line został zorganizowany przez Dzienny Dom Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży „Lokomotywa” w Limanowej. Jego głównym celem było podtrzymanie w młodym pokoleniu tradycji śpiewu kolęd, integracja i współpraca szkół w bliższym i dalszym środowisku, promowanie młodych talentów, ukazanie kreatywności artystycznej dzieci i młodzieży, a także stworzenie świątecznej atmosfery.

Bardzo serdecznie gratulujemy naszym uczniom, a Rodzicom dziękujemy za pomoc i wsparcie w przygotowaniach do konkursu.

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia występów naszych młodych artystów.

 

Więcej informacji

2019/2020

Stypendium sportowe dla Miłosza!

Niedawno pisaliśmy o sukcesach naszych sportowców – młodych narciarzy z Mszany Górnej. Z wielką radością informujemy, że 3 lipca w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec (na terenie, której chłopcy startują) odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród i stypendiów sportowych. Wśród stypendystów znalazł się nasz uczeń, Miłosz Malarz. Otrzymał on Nagrodę Wójta Gminy Czarny Dunajec za szczególne osiągnięcia sportowe oraz godne reprezentowanie tej gminy w sezonie sportowym 2019/2020.

Przypominamy: Miłosz, który kilka dni temu ukończył trzecią klasę w Szkole Podstawowej nr 2 w Zespole Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej, jest zawodnikiem Uczniowskiego Klubu Sportowego Gorce Raba Niżna i reprezentuje wiodący Klub Sportowy Chochołów. Przygodę z kombinacją norweską rozpoczął we wrześniu 2018 roku, a na swoim koncie ma już kilka szczególnych osiągnięć. Między innymi: I miejsce w Międzynarodowych Zawodach w Skokach Narciarskich i Kombinacji Norweskiej Dzieci i Młodzieży „Zawody na Medal” w Chochołowie, II i III miejsce w skokach narciarskich Lotos Cup Kids.

Miłoszowi i jego rodzicom (którzy również otrzymali podziękowanie) gratulujemy otrzymania nagrody i życzymy dalszych sukcesów.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.

Jan i Miłosz chcą być jak Kamil Stoch

Zachęcamy do przeczytania artykułu na temat sportowych poczynań uczniów naszej szkoły. Współautorką artykuły jest Karolina, uczennica 8 klasy, która stawia pierwsze kroki w dziennikarstwie.

Gratulacje dla całej Trójki!!!

Artykuł

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.

dodano: 2020 r.

2017/2018

Szkolni rugbiści

Sześciu uczniów naszej szkoły: Maksymilian Kuś (kl. V), Bartłomiej Nowak (kl. V), Fabian Rapacz (kl. V), Jakub Jarosz (kl. VI), Józef Kubik (kl. VI) i Tobiasz Kowalczyk (kl. VII) realizuje swoje pasje sportowe w dziedzinie rugby poprzez działalność UKS-u. Z sukcesami (I-III miejsca) biorą udział w turniej o zasięgu regionalnym. Tobiasz zdobył I miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach w kategorii „Młodzik”. W wakacje nasi „miniżacy” brali udział w Finałowym Turnieju Dzieci i Młodzieży w Rugby o zasięgu międzynarodowym, gdzie wywalczyli III miejsce (najlepsza drużyna w Polsce). W klasyfikacji ogólnej zostali sklasyfikowani na III miejscu w kraju.

Rugbyści z Gorców ponownie najlepsi

dodano: 2018 r.


Amazonka Zuzanna

Zuzanna Sławecka uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej nr 2 w Zespole Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej reprezentująca KJ „Apacz” Mszana Górna swoje umiejętności jeździeckie doskonali w miejscowej stadninie pod okiem instruktorki PZJ Angeliki Zapały. 

dodano: 2018 r.
Sukcesy Wiktor
Wiktor Pajdzik uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej nr 2 w Zespole Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej jest zawodnikiem UKS KORYO Mszana Dolna w dyscyplinie taekwondo olimpijskie w kategorii „kadet”.