Wizyta strażaków

15 czerwca 2021r. nasze przedszkole odwiedzili Goście z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mszanie Górnej.

Przedszkolaki z zachwytem i wielkim zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu, podczas którego mogli poznać specyfikę pracy strażaków, ich umundurowanie oraz sprzęty jakimi dysponują. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, do zalanych domów, powalonych drzew, a także ratują zwierzęta.

Podczas spotkania strażacy uświadomili dzieciom jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia, oraz jak powiadomić służby ratownicze i udzielać pierwszej pomocy.

Wielką radość sprawiło przedszkolakom obejrzenie z bliska wozu strażackiego oraz zapoznanie się z jego wyposażeniem. Wszystkie dzieci mogły wypróbować swoich sił i zmierzyć się z prawdziwym wężem strażackim. Nasi goście nie tylko z zapałem opowiadali o pracy strażaka, ale również cierpliwie odpowiadali na wszelkie pytania.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwnościami losu

red. Paulina Kuczaj