Wycieczka przyrodnicza do Parku Dworskiego w Porębie Wielkiej

15 czerwca 2022 r. przedszkolaki z grupy Smerfy wybrały się na wycieczkę przyrodniczą do Parku Dworskiego w Porębie Wielkiej.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od obejrzenia wystawy na temat Gorczańskiego Parku Narodowego. Wystawa ta zrobiła na wszystkich dzieciach ogromne wrażenie. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem podziwiały faunę i florę parku. Największe emocje wywołał wilk, który wyglądał jak prawdziwy. Podczas zwiedzania dzieci uruchomiły swoje zmysły i przeniosły się w wyobraźni na gorczański szlak. Kolejnym punktem naszej wycieczki był spacer ścieżką przyrodniczą po Parku Dworskim. Spacerując obok stawów dworskich, dzieci mogły zobaczyć zwierzęta, które go zamieszkują. Podczas naszej wycieczki nie zabrakło również czasu na zabawę i spacer po Tężni Solankowej.

Na zakończenie schłodziliśmy się pysznymi lodami, a potem wróciliśmy do przedszkola.