Na Lubogoszcz się wraca!

ssssss O tym, że Lubogoszcz jest miejscem wyjątkowym wiedzą uczniowie klasy VII, którzy kolejny raz postanowili odwiedzić Bazę Szkoleniowo-Wypoczynkową w Kasince Małej. Tym razem wraz z opiekunami zaplanowali dwudniowy pobyt w ośrodku zlokalizowanym na szczycie góry Lubogoszcz.
ssssss 13 czerwca po godzinie 8.00 siódmoklasiści i nauczyciele udali się samochodami z rodzicami do Kasinki Małej, skąd już pieszo ruszyli malowniczym szlakiem na szczyt. Około 2-kilometrowe podejście z osiedla Świątkówka nie sprawiło naszym uczniom najmniejszego problemu. W drodze do celu wędrowcy mogli podziwiać malowniczą dolinę rzeki Raby oraz panoramę Beskidu Wyspowego i Gorców. Po dotarciu do celu zakwaterowali się w Domku Instruktora, a potem od razu ruszyli na „zbadanie” terenu wokół ośrodka. Czas na Lubogoszczy miło płynął. Uczniowie brali udział w zajęciach i rozgrywkach sportowych; grali w siatkówkę, koszykówkę i piłkę nożną rywalizując pod czujnym okiem nauczyciela wychowania fizycznego. Pyszny obiad pozwolił zregenerować siły, aby przed nadejściem zapowiadanego deszczu móc wyruszyć w głąb lasu. Spacerując po leśnych ścieżkach uczniowie „łapali chwile”, robiąc swoimi telefonami jak najciekawsze zdjęcia z pobytu na Lubogoszczy. Wykonane fotografie wzięły udział w Konkursie Fotograficznym „Lubogoszcz w obiektywie”. Podczas reszty deszczowego dnia czas upłynął na miłych rozmowach, zabawach integracyjnych, grach planszowych i wreszcie na zasłużonym odpoczynku.
Następnego dnia po śniadaniu zostało już tylko pakowanie i sprzątanie, a potem droga powrotna do Kasinki Małej, gdzie czekali na siódmoklasistów rodzice.
ssssss Wspólnie spędzony czas upłynął w bardzo miłej atmosferze, a wyjazd z pewnością dostarczył uczniom wielu niezapomnianych wrażeń. Jesteśmy przekonani, że uczestnicy wycieczki z pewnością będą miło wspominać każdą chwilę bycia razem, leśne wędrówki, konkurs fotograficzny, rozgrywki sportowe, pieczoną kiełbaską, pyszne jedzenia, ale chyba najbardziej nieprzespaną noc.
ssssss Uczestnikom Konkursu Fotograficznego „Lubogoszcz w obiektywie” dziękujemy za udział i zaangażowanie. Gratulujemy błyskotliwości, „dobrego oka” i kreatywnego zatrzymania chwili. Z niecierpliwością czekamy na następną górską wyprawę.