Zespół Szkoły i Przedszkola

w Mszanie Górnej

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Znalezione obrazy dla zapytania bibliotekarz gif

„Przerwa na czytanie”, czyli promujemy czytelnictwo

W środę, 26 października 2022 roku, społeczność Zespołu Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej wzięła udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie  pt. „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” i jest świetną okazją do promowania czytelnictwa.
eeeeWszyscy uczniowie (w tym uczniowie kl. I-III przebywający w tym czasie na wycieczce plenerowej w Mszanie Dolnej), a także chętni pracownicy naszej szkoły – łącznie 143 osoby – podczas długiej przerwy sięgnęli po książki, by pokazać, że czytanie książek to nie tylko szkolny obowiązek, ale przede wszystkim świetna forma spędzenia czasu. Dodatkowo „wężyk czytelniczy” oraz odgadywanie postaci literackich, w które wcielili się niektórzy uczniowie, przyniosło wiele radości i dobrej zabawy.
eeeeZachęcamy wszystkich, by liczne korzyści płynące z czytania, np.: poprawa pamięci i koncentracji; pobudzanie wyobraźni; bogacenie słownictwa; poszerzanie wiedzy sprawiły, że wartościowa książka stanie się naszym nieodłącznym przyjacielem.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.