Bóg, muzyka, sport, czyli XXVII Mini Emaus

eeeeeW dniach 29 kwietnia do 2 maja 2022 r. nasza schola uczestniczyła w tegorocznej, już XXVII edycji Mini Emaus. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, gospodarzem całego przedsięwzięcia była właśnie Mszana Górna.

W pierwszym dniu zadbałyśmy o oprawę muzyczną podczas mszy świętej rozpoczynającej tegoroczną edycję wydarzenia. Z kolei w sobotę w kościele parafialnym odbył się koncert pieśni patriotycznych z naszym udziałem. Wystąpiła także Orkiestra Dęta z Mszany Górnej oraz zespół "Dolna Mszanki". W kolejnych dniach dziewczęta ze scholi rywalizowały w zmaganiach sportowych, gdzie wywalczyły:- I miejsce siatkówka (grupa średnia),

- II miejsce piłka nożna (grupa średnia),

- III miejsce koszykówka (grupa średnia),

- I miejsce sztafeta (grupa średnia),

I miejsce siatkówka (grupa najstarsza).

Podczas niedzielnej wieczornej mszy świętej, którą koncelebrował bp. Leszek Leszkiewicz, nasza schola również zadbała o oprawę muzyczną. Podczas uroczystości biskup Leszkiewicz pobłogosławił pięciu nowych ceremoniarzy.

eeeeeUdział w Mini Emaus jest doskonałą okazją do zawierania nowych znajomości, integracji dzieci, młodzieży i dorosłych z różnych zakątków Polski, a także wspaniałym religijnym przeżyciem. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję.

Więcej o XXVII Mini Emaus w Mszanie Górnej