Noc naukowców

Późnym popołudniem 22 października 2022 r. uczniowie klas 7 i 8 przybyli ochoczo do szkoły, aby wspólnie spędzić piątkowy wieczór i całą noc. Od godziny 1800 młodzież meldowała się w sali gimnastycznej, gdzie do późnych godzin nocnych uczestniczyła w zajęciach z różnych dziedzin. Na początku uczestnicy zostali przywitani przez Panią Dyrektor, wychowawców i nauczycieli, a następnie zostali zapoznani z regulaminem i programem zajęć.

Zajęcia uczniowie zaczęli od zabawach integracyjnych. W dalszej części dzieci uczestniczyły w obserwacjach mikroskopowych oraz brały udział w prelekcji na temat grzybów i parków narodowych. Następnie podzieleni na zespoły przystąpili do konkurencji sprawnościowych, gdzie rozegrali mecze koszykówki.

Po konkurencjach sportowych uczniowie przygotowali kolację. Wytworem ich pracy były niezwykłe kolorowe oraz w różnych kształtach szaszłyki owocowe. Wszyscy zasiedli do wspólnej kolacji, gdzie niespodzianką również była, nie do końca zdrowa, ale pyszna pizza. Zaraz po posiłku uczniowie przeszli do sali klasowej, gdzie stali się Tajnymi Agentami, ponieważ mieli wielką misję do zrealizowania. Zostali podzieleni na grupy, aby wspólnie rozwiązać szereg zagadek i łamigłówek ukrytych w zadaniach. Oczywiście wszystkie zadania zostały poprawnie wykonane, misja zakończyła się sukcesem, a nasi agenci otrzymali nagrody w postaci bonów do wykorzystania na sprawdzianie, czy też podczas pytania przy tablicy.

Na sam koniec po wszystkich zajęciach dzieci uczestniczyły w dyskotece, gdzie pokazały, jak można świetnie się bawić przy muzyce. Po zakończonej dyskotece uczniowie przynieśli materace do sali gimnastycznej i stworzyli wygodne miejsce do spania. Jednak na sen było jeszcze zdecydowanie za wcześnie. Dlatego młodzież wspólnie oglądała film pt. „Cudowny chłopak”.

Ranek nadszedł zdecydowanie za szybko…

„Noc Naukowców” pokazała szkołę z innej perspektywy, nie tylko jako budynku, do którego trzeba przyjść rano z odrobionymi lekcjami…, ale także miejsce, gdzie można coś zorganizować, dobrze się bawić i miło spędzić czas. Z pewnością wszyscy zapamiętamy Noc Naukowców na długo!

red. Marzena Figura

ARCHIWUM WIADOMOŚCI