Mobilne Planetarium

10 listopada 2022 roku uczniowie naszej szkoły i przedszkolaki mieli okazję uczestniczyć w seansach edukacyjnych w Mobilnym Planetarium.
Najmłodsze dzieci przeniosły się w kosmos wraz z bohaterami  filmu "Sekret kartonowej planety", który opowiadał o podróży po układzie słonecznym. Starsi uczniowie obejrzeli film edukacyjny o historii astronomii, podróży na Marsa, prawie Keplera, astronautyce i podróżach kosmicznych.  W mobilnym planetarium uczniowie mogli przenieść się w miejsca ukazane na filmach. Nie zabrakło również chwili zabawy - dzięki realistycznej animacji wszyscy mogli poczuć się jak na prawdziwym rollercoasterze.
Wszyscy uczestnicy pokazu byli zachwyceni i na pewno z większym zainteresowaniem oraz świadomością będą obserwować wieczorami rozgwieżdżone niebo.

red. i fot. Ewelina Płachczyńska-Struś

ARCHIWUM WIADOMOŚCI