Podróż w czasie - wycieczka do Nowego Wiśnicza

15 listopada 2022 r. uczniowie klasy III i IV wraz z nauczycielami uczestniczyli w wycieczce do Nowego Wiśnicza. Wizyta w Zamku Wiśnicz okazała się nie tylko wielką atrakcją turystyczną, ale także doskonałą lekcją historii, podczas której uczestnicy obejrzeli i zwiedzali potężną siedemnastowieczną twierdzę. Poza zwiedzaniem pięknych wnętrz i galerii, uczniowie mieli okazję wziąć udział w warsztatach Zamkowej Akademii Alchemii. Zajęcia składały się z historycznej pogadanki połączonej m.in. z pokazem alchemicznego sprzętu i „wybuchowych” doświadczeń, odczytem tajnej wiadomości i zawiłej receptury alchemika oraz części praktycznej, podczas której uczniowie samodzielnie przeprowadzali eksperymenty.

Ostatnim punktem programu była wirtualna podróż w czasie. Dzięki prezentacji z wykorzystaniem urządzenia zwanego Occulus odbyliśmy podróż przez XVII-wieczny wiśnicki zamek. Mogliśmy zobaczyć jego wnętrza i życie mieszkańców, rzeczywiste przedmioty z wyposażenia zamkowego muzeum połączono ze światem wykreowanym dzięki współczesnej technice.

Piękna pogoda, radosna atmosfera i zadowolenie na twarzach uczniów dają dowód na to, że wycieczka była bardzo udana. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że zamek w Nowym Wiśniczu to miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć.

red. i fot. Ewelina Płachczyńska-Struś

ARCHIWUM WIADOMOŚCI