Smutek!

Miesiąc listopad to czas, w którym ogarnia nas nostalgia, związana z przemijaniem, obumieraniem przyrody, śmiercią. Dzień Zaduszny, uschłe i opadające liście, deszcz i pochmurne dni mogą wywoływać w nas negatywną emocję, jaką jest smutek. Mamy jednak świadomość, że nie jest to ostateczny stan ducha. Niezależnie od tego, jak dni będą pochmurne, w końcu i tak zaświeci słońce. Po śmierci jest zmartwychwstanie, a po jesieni i zimie, zawsze przychodzi pełna życia wiosna.

W ramach Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego SZTUKA EMOCJI  uczniowie naszej szkoły w pierwszych dniach listopada odwiedzili groby swoich zmarłych. Klasa 4 natomiast przygotowała inscenizację wiersza Leopolda Staffa pt. „Deszcz jesienny". Tekst odczytano w sali lekcyjnej, a także podczas deszczowej pogody przed szkołą. Uczniowie ubrali peleryny przeciwdeszczowe i zabrali ze sobą kolorowe parasolki. Mimo przygnębiającej aury wszyscy dobrze się bawili. Wykonano też gazetkę tematyczną - SMUTEK.

red i fot. Agnieszka Wcisło