Muzyczny sukces naszych uczniów!

16 grudnia 2022 r. w Limanowej odbył się II Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek "Gore gwiazda Jezusowi...".  Organizatorem była Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna "Zielony Zakątek" w Mordarce. Celem konkursu było między innymi upowszechnianie tradycji narodowej, kulturowej i regionalnej, przyzwyczajanie dzieci i młodzieży do dużej sceny i występów publicznych, promowanie młodych talentów oraz podtrzymanie tradycyjnego śpiewu kolęd i pastorałek.

Podczas występu uczniowie zaprezentowali wyjątkową polską kolędę „Wśród nocnej ciszy”, która powstała na przełomie XVIII/XIX wieku. Nasze „Zagórzańskie Słowiki” zdobyły II miejsce (na 24 zespoły).

Wszystkim, którzy zaangażowali się w jakikolwiek sposób w organizację wyjazdu, bardzo serdecznie dziękujemy!

fot. fanpage na  Facebooku: Gmina Limanowa - bliżej Ciebie, Ewelina Płachczyńska-Struś
nagranie: Teresa Trybus

ARCHIWUM WIADOMOŚCI