Kolędnicy Misyjni z Mszany Górnej

22 stycznia 2023 r. uczniowie oraz przedszkolaki z Zespołu Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej w parafii pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy przyjęli rolę Kolędników Misyjnych. Grupę kolędniczą przygotowała pani Agnieszka Wcisło.
wwwwPrzedstawienie bożonarodzeniowe prezentowane było w kościele parafialnym w Mszanie Górnej po mszach świętych. Dzieci głosiły Dobrą Nowinę o narodzeniu Pana Jezusa ukazując scenki kolędnicze. Opowiadały o życiu dzieci w różnych częściach świata, uświadamiały zebranym, że mamy braci i siostry na krańcach świata, którzy marzą o życiu w warunkach godnych dziecka Bożego. Po przedstawieniu odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu parafialnej scholii „Cantus”, prowadzonej przez panią Ewelinę Płachczyńska-Struś.
Zebrane środki w wysokości 1 850 zł i 10 przeznaczone zostaną na pomoc potrzebującym na Ukrainie.
wwwwBardzo serdecznie dziękujemy dzieciom i ich rodzicom zaangażowanym w akcję Kolędników Misyjnych, księdzu proboszczowi oraz wszystkim Parafianom, którzy pomogli i wsparli nas w misyjnym kolędowaniu.

ARCHIWUM WIADOMOŚCI