Zagórzanie duchem tędzy - wyróżnienia w „VI Góralskim Cytaniu”

7 marca 2023 r. odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczo-Plastycznego „VI Góralskie Cytanie” Gwarowych Tekstów Literatury Regionalnej Podhala, Orawy, Spisza i Ziemi Zagórzańskiej dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa małopolskiego. Wysoki poziom sprawił, że komisja miała niezwykle trudne zadanie, aby wyłonić uczestników do kolejnego etapu, zarówno w części czytelniczej, jak i plastycznej. Tylko dwie osoby - zdobywcy 1 i 2 miejsca w każdej z kategorii, mogły reprezentować naszą szkołę w etapie wojewódzkim, który odbył się 29 marca br. w Łostówce. Miło nam poinformować, że nasze dwie uczennice otrzymały wyróżnienia: - Patrycja Niedośpiał - w części czytelniczej, - Aleksandra Albrzykowska - w części plastycznej.

Wszyscy uczestnicy konkursu są zaproszeni na Galę Finałową Konkursu, w trakcie której zostaną wręczone nagrody. Odbędzie się ona 19 kwietnia br. o godz. 11.00 w Zespole Szkoły i Przedszkola w Łostówce. Wszystkim zwycięzcom i nagrodzonym ogromnie gratulujemy.

red. i fot. Małgorzata Łabuz

ARCHIWUM WIADOMOŚCI