„Wiosenne sprzątanie gminy 2023”

21 kwietnia 2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Zespole Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej wraz z opiekunami uczestniczyli w akcji ekologicznej „Wiosenne sprzątanie gminy 2023”. Głównym celem akcji było zadbanie o czystość i porządek na terenie Gminy Mszana Dolna oraz dbałość o środowisko naturalne i ochrona przyrody. Worki na śmieci oraz gumowe rękawice przekazał Urząd Gminy Mszana Dolna.

Wszystkie klasy sumiennie posprzątały wyznaczone wcześniej rewiry:

·- klasy I-II teren wokół szkoły oraz pobocza drogi dojazdowej do szkoły,

·- klasy III-IV teren wokół boiska szkolnego w tym boisko i plac zabaw,

·- klasy V-VI pobocza drogi dojazdowej na cmentarz parafialny,

·- najstarsi uczniowie obie strony pobocza drogi wojewódzkiej od sklepu w stronę kościoła oraz terenem wokół kościoła.

aaaaaPiękna, słoneczna pogoda sprzyjała akcji, która przebiegła bardzo szybko i sprawnie, a efekty pracy były zadowalające. Ilość zebranych śmieci w poszczególnych klasach była porównywalna. Zebrano głównie: papier, plastik (różnego rodzaju i wielkości torebki, butelki), szkło (głównie butelki) i puszki aluminiowe. Worki z posegregowanymi śmieciami zostały zgromadzone na poboczu zjazdu na boisko szkolne, skąd w odpowiednim terminie odbierze je firma zajmująca się zbiórką odpadów.

aaaaaWszyscy uczestnicy tegorocznej akcji „Wiosenne sprzątanie gminy 2023” wyrazili nadzieję, iż ich praca nie pójdzie na marne. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał im do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko naturalne i o czystość otoczenia. Gratulujemy uczestnikom i życzymy, aby efekty ich pracy utrzymały się jak najdłużej!

lider i koordynator akcji: Marta Malarz

ARCHIWUM WIADOMOŚCI