Spotkanie z autorką literatury dziecięcej

- Panią Jolą Kobielą-Gurgul

25 kwietnia 2023 roku uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki miały okazję spotkać się osobiście z pisarką panią Jolą Kobielą-Gurgul. Podczas spotkania pisarka omówiła proces powstawania książki od pomysłu do jej wydania. Opowiedziała dzieciom, skąd czerpała pomysły do pisania bajek, przybliżyła też młodym czytelnikom swoją twórczość, a także odpowiedziała na wiele dziecięcych pytań.Następnie „po mistrzowsku” przeczytała dzieciom fragment bajki z serii „Bajeczki do poduszeczki”. Na koniec miłego i bardzo ciekawego spotkania dzieci mogły nabyć książkę i uzyskać autograf z dedykacją od autorki.
Mamy nadzieję, że takie spotkania będą aktywną zachętą do czytania, bo każdy chętniej sięga po książkę, której autora poznał osobiście.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaared. i fot. Teresa Trybus