Sukcesy muzyczne

W dniach 16-17 stycznia 2016 r. w Szczawie odbył się XIX Dziecięcy Festiwal Kolędowy. Ideą i celem konkursu było podnoszenie kultury muzycznej dzieci i młodzieży, podtrzymywanie tradycji i obrzędów bożonarodzeniowych oraz promocja miejscowości i regionu. Jest nam niezmierni miło, iż w tegorocznej edycji wspaniale zaprezentowali się nasi uczniowie. Młodzi artyści pod czujnym okiem swoich rodziców doskonale dobrali repertuar oraz poświęcili mnóstwo czasu na próby przed występem. Wszystkie te zmagania zostały docenione przez jury, o czym świadczą znakomite wyniki naszych dzieci:

- wyróżnienie dla Wojciecha Wcisło w kategorii przedszkolnej od lat 3;

- II miejsce dla duetu Lidia Sławecka i Weronika Nalepa z klasy 3 w kategorii młodszej szkolnej;

- III miejsce zdobył duet z klasy V w składzie Julia Pajdzik i Wiktor Pajdzik w kategorii starszej szkolnej.

Równie dobrze swoje umiejętności wokalne podczas festiwalu zaprezentowała uczennica klasy V Emilia Kowalczyk. Młodym wykonawcom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy. Życzymy dalszych sukcesów - nie tylko muzycznych.

Plastyczny talent Kamila

To już druga wystawa prac plastycznych ucznia klasy V Kamila Sobunia, który uczęszcza do Szkoły Plastycznej Michała Liszki w Mszanie Dolnej. Pierwsza wystawa zawierała szkice wykonane ołówkiem, obecnie prezentowane są ciekawe tematycznie obrazy wykonane techniką olejną.

Wysoki poziom artystyczny prac świadczy o dużym talencie młodego artysty. Cieszymy się z jego sukcesu, tym bardziej, że jego prace wyeksponowane w naszej szkole, mogą oglądać uczniowie, przedszkolaki i rodzice. Mamy nadzieję, że dzięki tej wystawie zostaną odkryte nowe młode talenty.

Kamilowi serdecznie gratulujemy i życzymy twórczej weny, inspiracji oraz kolejnych udanych wystaw.