Spacer po Mszanie Dolnej

W środę 14 czerwca 2023 r. grupa Smerfy wybrała się na wycieczkę do Mszany Dolnej. Pierwszym punktem wycieczki była Zagórzańska Izba Regionalna, gdzie przedszkolaki mogły zobaczyć eksponaty związane z zagórzańską kulturą, m.in. wykorzystywane w dawnych czasach narzędzia rolnicze, stroje zagórzańskie, wyroby artystyczne, czy wieńce dożynkowe.
BBBBNastępnie odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę Publiczną w Mszanie Dolnej. Dzieciaki miały okazję zwiedzić każdy zakamarek budynku biblioteki, uczestniczyły w ciekawych zajęciach, dowiedziały się o etapach powstawania książki oraz wysłuchały ciekawej bajki.
BBBBKolejnymi punktami wycieczki był spacer główną ulicą Mszany Dolnej obok Urząd Miasta i komisariatu policji. Następnie udaliśmy się do placówki Poczty Polskiej w Mszanie Dolnej, gdzie przedszkolaki dowiedziały się, jak wygląda praca listonosza oraz pań pracujących na poczcie.
BBBBNa koniec przyszedł czas na pyszne lody i zabawy w Parku Miejskim im. Rodziny Krasińskich w Mszanie Dolnej. Ponadto mieliśmy okazję gościć w ogrodzie zaprzyjaźnionego przedszkola w Mszanie Dolnej. Dla przedszkolaków była to bardzo ciekawa przygoda, która dostarczyła im dużo nowych i cennych wiadomości.

red. i fot. Kinga Staśko