Koszykarskie zmagania i sukcesy naszych uczniów

19 października 2022 r. w naszej szkole odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Koszykówka 3x3, w których brały udział drużyny dziewcząt i chłopców z naszej szkoły w składzie:
dziewczyny: Jadwiga Pajdzik, Oliwia Niedośpiał, Angelina Grzędziak, Julia Kuczaj

chłopcy: Adrian Kuś, Dominik Nowak, Michał Kaleta, Eryk Pajdzik.

Po zaciętej rywalizacji spośród sześciu drużyn dziewczyny zajęły III miejsce, natomiast chłopcy rywalizując z siedmioma drużynami, zajęli I miejsce i tym samym awansowali do rozgrywek powiatowych, na których zajęli V miejsce.

Z kolei 24 października 2022 r. drużyny z naszej szkoły w składzie:
1. dziewczyny: Aleksandra Albrzykowska, Milena Nalepa, Rita Sławecka

2. chłopcy: Filip Nowak, Szymon Pajdzik, Wojciech Kubik, Dawid Kołodziejczyk

uczestniczyły w Gminnych Igrzyskach Dzieci w Koszykówce 3x3, które odbyły się w Olszówce. W wyniku rywalizacje drużyna dziewcząt wygrała i awansowała do rozgrywek powiatowych, natomiast chłopcy zakończyli rozgrywki zdobywając III miejsce. Opiekunami drużyn w tych zawodach byli Ireneusz Nalepa i Mateusz Sławecki.

27 października 2022 r. w Limanowej odbyły się finały Igrzysk Dzieci w Koszykówce 3x3, w których brały udział uczennice z naszej szkoły – awans wywalczony w gminnych zawodach.
Szkołę reprezentowały: Aleksandra Albrzykowska, Milena Nalepa, Rita Sławecka, Milena Trybus.

Po niesłychanie trudnych i wymagających spotkaniach z drużynami z powiatu limanowskiego, mistrzyniami turnieju zostały dziewczyny z naszej szkoły i tym samym wywalczyły historyczny awans do rozgrywek rejonowych – ½ finałów wojewódzkich. Zawody te odbyły się w Gorlicach 10 listopada 2022 roku.
Po zaciętej i wyrównanej walce w rozgrywkach rejonowych, dziewczynom zabrakło odrobiny szczęścia i w końcowej klasyfikacji zajęły zasłużone II miejsce. Tym samym zakończyły przygodę z koszykarskimi trójkami w tym roku szkolnym.
Za dostarczenia ogromnych wrażeń i wspaniałej zaciętej rywalizacji dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów na parkiecie. Opiekunem drużyny był Ireneusz Nalepa.

red. i fot. Ireneusz Nalepa

ARCHIWUM WIADOMOŚCI