Birety poszybowały w górę

– ósmoklasiści pożegnali się ze szkołą

23 czerwca 2023 roku w naszym Zespole miała miejsce wyjątkowa uroczystość –  uczniowie klasy VIII pożegnali się ze szkołą. Na początku Pani Dyrektor Stanisława Nowak powitała wszystkich zgromadzonych w sali gimnastycznej, podsumowała mijający rok oraz podziękowała za współpracę, po czym oddała głos uczniom klasy VIII.
2222Ósmoklasiści przygotowali część artystyczną, którą rozpoczęli od zatańczenia poloneza. Następnie cała społeczność szkolna odśpiewała hymn narodowy, po którym nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru szkoły przez ósmoklasistów uczniom klasy VII.
Podczas uroczystości uczniowie klasy VIII słowami wierszy i piosenek składali podziękowania dla Pani Dyrektor, Nauczycieli oraz Pracowników Zespołu, którzy sprawili, że nowa i obca kilka lat temu szkoła, stała się bliska oraz przyjazna sercu. Nie zabrakło też podziękowań dla Rodziców, bez których nie mogliby wykonać tego pierwszego kroku w dorosłość. Po części artystycznej nastąpiło wręczenie Absolwentom świadectw ukończenia szkoły podstawowej, wyróżnień oraz nagród książkowych przez Panią Dyrektor.
2222Uroczystość zakończyła się przecięciem girlandy składającej się z 21 bukietów wykonanych z polnych kwiatów, które związane były biało-czerwoną wstążką. Jest to tradycja w naszej szkole, która ma symbolizować zakończenia pewnego etapu w życia ósmoklasistów - lata spędzone wspólnie, które właśnie dobiegły końca, a symbolem przynależności jest biało-czerwona wstążka. Osobami przecinającym wstęgę były:  pani dyrektor Stanisława Nowak oraz wychowawczynie absolwentów pani Małgorzata Rosa (wychowawczyni w klasach I-III) i pani Ewelina Płachczyńska-Struś (wychowawczyni w klasach IV-VIII). Tym gestem wprowadzono młodzież w inne życie, bo to właśnie w tym miejscu ich wspólna droga się zakończyła. Mimo, iż od września nie będą już razem uczęszczać do jednej szkoły, to przyjaźnie, które zrodziły się przez te wspólne lata, są z całą pewnością nieprzecięte.
Miłą niespodzianką i zaskoczeniem dla uczniów klasy VIII były personalizowane albumy, w  których znalazły się ich zdjęcia od lat przedszkolnych, aż do teraz. Ósmoklasiści nie kryli wzruszenia i radości przeglądając zdjęcie po zdjęciu i obserwując, jak zmieniali się na przestrzeni tych lat. Z całą pewnością będzie to dla każdego wyjątkowa pamiątka.
2222Wieczorem w kościele parafialnym odbyła się uroczysta msza święta z okazji zakończenia roku szkolnego, podczas której oprawę muzyczną zapewniła schola parafialna.

red. E. Płachczyńśka-Struś

fot. A. Dawiec, M. Dawiec, T. Trybus, M. Malarz, M. Łabuz