Magiczny Kraków - wycieczka uczniów klas I-III

15 czerwca 2023 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Celem wyjazdu było zapoznanie uczestników z historią, legendami oraz  wybranymi zabytkami Krakowa.

Po dotarciu do Krakowa, udaliśmy się na Wawel, gdzie czekała na nas pani przewodnik. Zamek zrobił na nas ogromne wrażenie. Pierwszym punktem programu naszej wycieczki było zwiedzanie Katedry Wawelskiej. Ogromne emocje wywarł na uczniach widok Krakowa z wieży Dzwonu Króla Zygmunta, który jest bez wątpienia jednym z najważniejszych symboli narodowych. Uczniowie dowiedzieli się, że jego dźwięk towarzyszy nam podczas najważniejszych wydarzeń, świąt kościelnych i narodowych. Groby Królów Polskich i wielkich Polaków znajdujące się w Katedrze to następny punkt zwiedzania. Zwieńczeniem poznawania Zamku Królewskiego na Wawelu było podziwianie jego przepięknego dziedzińca. Potem udaliśmy się pod rzeźbę smoka wawelskiego, który  jest jednym z najbardziej znanych symboli Krakowa. Kryjówką tej mitycznej postaci była jaskinia zwana Smoczą Jamą, znajdująca się u podnóża krakowskiego wzgórza wawelskiego. Dzieci z dużym zaciekawieniem wysłuchały legendy związanej ze smokiem. Następnie Traktem Królewskim odbyliśmy spacer do Rynku Głównego. Tam zwiedziliśmy Kościół Mariacki i wysłuchaliśmy hejnału z wieży mariackiej. Odwiedziliśmy Sukiennice, a czas wolny przeznaczyliśmy na zakup pamiątek.

Wycieczka do Krakowa pozwoliła uczniom poszerzyć wiedzę historyczną oraz dostarczyła ogromnych wrażeń.

red. i fot. T. Trybus

ARCHIWUM WIADOMOŚCI