Szkolne Koło Wolontariatu "Niewidzialna dłoń" 2020/2021

Wielkanocne kartki dla Mieszkańców DPS

Akcje charytatywne - Szkoła Podstawowa nr 118 im. Przyjaciół Mazowsza

Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas. Czas pełen miłości, nadziei i wiary, ale także życzeń i serdeczności. Dlatego, mimo panujących ograniczeń, postanowiliśmy przed Świętami Wielkiej Nocy przygotować i dostarczyć kartki świąteczne z życzeniami dla Mieszkańców DPS-u w Kasinie Wielkiej. Własnoręcznie wykonane kartki zostały przygotowane przez wolontariuszy-uczniów klas I-VIII, a następnie dostarczone na miejsce w Wielkim Tygodniu.

Dodatkową niespodzianką dla Mieszkańców była możliwość obejrzenia w świąteczne dni filmu z nagraniem przedstawienia pt. „Uśmiechnięta Święta”. Inscenizacja został przygotowana przez uczniów klasy II.
Mamy nadzieję, że zarówno kartki, jak i obejrzane przedstawienie wywołają uśmiech i sprawią radość Mieszkańcom z okazji Świąt Wielkanocnych.

Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za włączenie się w tę akcję. Dobro powraca!

UWAGA!!! UWAGA!!! UWAGA!!!

W myśl zasady, że „więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu” Szkolne Koło Wolontariatu „Pomocna Dłoń” pragnie po raz kolejny włączyć się w Akcję Pomocy dla Domowego Hospicjum w Wiśniowej.

Prosimy wszystkich chętnych (rodziców/uczniów) o dostarczenie wybranych artykułów wymienionych na zamieszczonym niżej plakacie do szkoły

najpóźniej do piątku (19 marca 2021r.).

Zebrane dary zostaną przekazane na ogólną zbiórkę organizowaną w niedzielę 21 marca 2021 r. w Parafii Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej.

Zachęcamy do udziału… Niech wielkopostny czas skłania nas do uczynków miłosierdzia względem chorych i potrzebujących.

Lista potrzebnych artykułów:

Dobro wraca! – działalność szkolnego wolontariatu 2019/2020