Wycieczka do Sali Zabaw "Nibylandia" w Brzeznej

17 października 2023 r. młodsza i starsza grupa przedszkolna wraz z klasą I udały się na autokarową wycieczkę do sali zabaw „Nibylandia” w Brzeznej. Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie, czerpanie radości ze wspólnej zabawy, doskonalenie sprawności ruchowej oraz wielozmysłowe doświadczenie świata.
Pierwszą atrakcją była sama podróż autokarem. Kiedy bezpiecznie dotarliśmy na miejsce powitały nas panie tam pracujące i przybliżyły zasady bezpiecznego korzystania z konstrukcji, w skład której wchodziły liczne labirynty, zjeżdżalnie, boisko do gry w piłkę znajdujące się na wyższym piętrze, trampolina, tyrolka, basen z piłeczkami lub gąbkami, jeździki. Zabawy przebiegały w bardzo wesołej i radosnej atmosferze, a dzieciom nie schodził uśmiech z twarzy.
Następnie przyszedł czas na warsztaty, podczas których dzieci rozmawiały o lesie, odpowiadały na zadane pytania i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami, a później samodzielnie zamknęły jego „namiastkę” w słoiku. Powstały bardzo efektowne dekoracje, które każdy z wycieczkowiczów przywiózł do domu. By nabrać sił po tylu aktywnościach zjedliśmy pyszny obiad.
Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji po godzinie 14.00 wyruszaliśmy w drogę powrotną. Mamy nadzieję, że wkrótce ponownie wybierzemy się w podróż.

red. i fot. Anna Złydaszyk