GODZINY PRACY ŚWIETLICY

Piątek - 11:40 - 15:00

ZAPRASZAMY!!!

WIELKANOCNY KONKURS DLA UCZNIÓW ŚWIETLICY

Uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicy szkolnej w Zespole Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej wzięli udział w Konkursie Plastycznym „Wielkanocny koszyczek”, którego celem było rozbudzanie zainteresowań tradycjami świątecznymi, podejmowanie wyzwań, rozwijanie zdolności manualnych i pomysłowości.
      Należy podkreślić, iż uczestnicy wykonalni piękne i estetyczne prace, wybierając przy tym różne techniki. Jury wybrało najlepsze z nich, a ich pomysłodawcy otrzymali nagrody, które wręczyła Pani Dyrektor Stanisława Nowak. Uczniowie, którzy wykonali najciekawsze prace to: Monika Pajdzik, Oliwia Kuś, Olga Kołodziejczyk, Magdalena Jasiurkowska, Fabian Rusin, Oliwia Niedośpiał i Julia Kuczaj.
      Wystawa prac cieszyła się dużym zainteresowaniem, co tylko zachęciło młode talenty do zadawania pytań o następny konkurs.
     Jestem dumna z moich uczniów i szczerze im gratuluję” – podkreśla wychowawczyni świetlicy Maria Palarczyk.

„Dwunastu braci” – obrazek sceniczny

14 stycznia 2016 r. uczniowie świetlicy szkolnej pod kierunkiem wychowawczyni pani Marii Palarczyk zaprezentowali przedszkolakom program artystyczny pt. „Dwunastu braci”. Celem spotkania była między innymi praca uczniów szkoły na rzecz najmłodszych oraz integracja z nimi, rozbudzanie poczucia odpowiedzialności i pomysłowości. Przedstawiony obrazek sceniczny przybliżył dzieciom cechy charakterystyczne poszczególnych miesięcy i pór roku. Warto podkreślić ogromne zaangażowanie i pomysłowość rodziców w przygotowaniu pięknych strojów, które uatrakcyjniły cały występ. Nie zabrakło szczerych noworocznych życzeń i wspólnego kolędowania.

Na zakończenie nauczycielki przedszkola podziękowały aktorom za trud włożony w przygotowanie swoich ról, a maluchy nagrodziły występujących gromkimi brawami.

**************************************************************************************************************************************************

HYMN ŚWIETLICY

My to wiemy, Ty chyba też wiesz,

Że świetlica w naszej szkole jest.

Świetnie, super, szczerze mówię Wam,

Kto nie wierzy, niechaj przyjdzie sam.

Ref. Nasza świetlica wyjątkowa jest,

Tutaj marzenia łatwo spełnią się.

Niezwykłe miejsce, które chcemy mieć,

Może być wesołe, trzeba tylko chcieć.

Pani Dyrektor dla nas trudzi się

I wszystkie panie tak pracują, że

Chce się nam żyć, uczyć, marzyć i śnić

Dążyć do celu, zawsze dobrym być.

Nauczyciele, mówię wszystkim Wam,

Dają nam klucze do szczęśliwych bram.

Wskazują drogę, którą warto iść

My tego chcemy, przyrzekamy dziś.

Ref. Nasza świetlica …….

Pokaż czasem, że Ty jesteś gość

Pokaż czasem, że wart jesteś coś,

Pokaż wszystkim, że się uczyć chcesz,

Pomagać innym i bawić się też.

Ref. Nasza świetlica …….

Autorzy tekstu: uczniowie ze świetlicy szkolnej