Zabawa andrzejkowa przedszkolaków

Andrzejki to stary ludowy zwyczaj, który przetrwał do dzisiaj. To czas wróżenia, czarów i przepowiedni. Nasze przedszkolaki 30 listopada 2023 r. osobiście miały okazję sprawdzić, co je czeka w niedalekiej przyszłości i spotkać się z czarownicami. Zebraliśmy się na pięknie przystrojonej na tę okoliczność sali gimnastycznej, aby  wspólnie się pobawić i świętować w ten ostatni dzień listopada.
Najpierw dzieci mogły wywróżyć, kim zostaną w przyszłości. Następnie przy pomocy „czarodziejskiej latarki” sprawdzały, jakie imię będzie nosić ich przyszły wybranek/wybranka. Były nawet magiczne balony z przepowiedniami. To, czy wróżby się spełnią – okaże się niebawem. Niewątpliwe jest, że był to miło spędzony czas, przy dźwiękach skocznej muzyki. Wszystkie aktywności przyniosły dużo radości, a słodki poczęstunek smakował wyśmienicie!

red. A. Przybytek, fot. A. Przybytek, I. Szarek

Pokaż #